III. Innovatív Pedagógus Konferencia Miskolc, 2017. április 29.

A Nyíregyházi Ridens Szakgimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium hét pedagógusa vett részt a III. Innovatív Pedagógus Konferencián, a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon szervezésében.

konferencia_2017_04.jpg

A konferencia célja az volt, hogy ötleteket, „jó gyakorlatokat” mutasson be az IKT eszközökkel támogatott oktatás témaköréből.

A regisztrációt és a megnyitót követően a délelőtti előadások fő témája a digitális világ volt. Ennek kapcsán hallgathattunk meg két előadást és tekinthettünk meg egy filmet „Digitális iskola az AKG-ban” címmel.

Ezek után lehetőség nyílt további előadások meghallgatására vagy különböző témákban műhelymunkákon részt venni. A meghatározott időpontokban mindenki háromféle foglalkozáson vehetett részt, mely alatt módunk nyílt ezeket az alkalmazásokat, programokat a gyakorlatban is kipróbálni.
Minden kolléga, a számára érdekes és szakterületéhez legjobban illeszkedő műhelymunkát választotta.

A konferencián többek között a következő műhelymunkákat látogattuk meg:
– Kiterjesztett valóság, virtuális valóság
– Sway készítése tanárszemmel, diákszemmel
– A 3 D nyomtatás alapjai
– OneNote kezdőknek
– Yammer, a biztonságos közösségi oldal
– A tablettel/okostelefonnal támogatott tanulás tapasztalatai 3-4. osztályban
– Játszani jó! – játékok a tanulás szolgálatában
– Játékos tanulás Smart Notebook-kal

A konferencián részt vevő pedagógusok:
Balogh Judit
Horváth József
Kupiné Mráz Marianna
Szabó-Vass Krisztina
Szásziné Rácz Judit
Török András
Vámos Ágnes

A felgyorsult és megváltozott világunk „megköveteli” az újítások ismeretét és a bennük való jártasságot. A műhelymunkák megmutatták, mennyi lehetőség rejlik az IKT eszközökben, melyeket érdemes és hasznos beépíteni egy pedagógusnak a munkájába.

Nyíregyháza, 2017. 05. 03.

Vámos Ágnes