Kállay Gyűjtemény

Az 1/9 B osztály nagyon hasznos másfél órát töltött el a Kállay Gyűjtemény megtekintésével. A múzeumpedagógus rendkívül hasznos és érdekes bemutatása közel hozta ezeket az értékes relikviákat a diákokhoz. Az interaktív és a modern digitális eszközökkel mindenki kíváncsian ismerkedett meg és így játszva tanulta meg a régi időkről szóló ismereteket. A Máltai teremben, különösen megragadta a diákok figyelmét az itt bemutatott különleges rendjelek, kitüntetések insigniái és az eredeti viseletek. A Kállay családról szóló rövid videó jeleneteket is érdeklődve nézték meg. A várostörténeti kiállításon is sok meglepetés várta őket. VR szemüveggel járták be a város nevezetességeit a forgó fotelben ülve, a kvíz szőnyeg is nevetéstől és tapstól volt hangos, a korhű öltözetben is sokan integettek maguknak, ahogy az interaktív asztalon is remekül igazodtak el a tudnivalók között. Az időszakos kiállítás zárása kapcsán, utolsók között tekintették meg itt Nyíregyházán, a Gábor Áron hat fontos rézágyúját. Kicsit félve, de büszkén vették kézbe az eredeti 3 kg körüli ágyúgolyót is, emlékezve az 1848-as hősökre.

A facebook album megnyitásához kattintson a képre!