MAGYOSZ – Szakmai konzultáció Paks, 2019. február 08

MAGYOSZ – Szakmai konzultáció

Paks, 2019. február 08.

A Magyar Gyors- és Gépírók Országos Szövetségének idei első, országos találkozójára Pakson került sor az Energetikai Szakgimnázium és Kollégium épületében.

A szívélyes fogadtatást követően lehetőségünk nyílt a Paksi Atomerőműben és annak múzeumában látogatást tenni. A programokat követően a délután már a szakmai konzultációé és előadásoké volt. A MAGYOSZ tagjait az iskola igazgatója köszöntötte. Öröm volt hallani tőle, hogy szívén viseli az ügyviteli ágazat sorsát és támogatja annak újbóli presztizsnövelését.

Elsőként én mutathattam be prezentációmat „Az ügyviteltanítás modern köntösben” címmel. Az általam létrehozott és a tanítási órákon használt honlapomról tartottam előadást. Ezután egy újabb előadást hallhattunk: „IKT-eszközök alkalmazása az ügyviteltanításban„. Olyan eszközöket és alkalmazásokat mutatott be a kolléganő (Kalmár Izabella), melyeket ő maga is használ tanítása során. A bemutatók utáni visszajelzések és érdeklődő kérdések – úgy vélem – az előadások sikerességét igazolták.

Egy rövid szünetet követően – mely idő alatt megtekinthettük az iskola szép és igényesen kialakított tanirodáját – folytatódott a konzultáció. Információkat hallhattunk Jakabné dr. Zubály Annától, a MAGYOSZ elnökétől, az ügyviteli szakmákat érintő változásokról, versenyekről, fontosabb időpontokról, valamint jövőbeni tervekről, ötletekről beszélgettünk.

Hasznos, élményekkel teli nap volt. Köszönet érte.

Vámos Ágnes
szaktanár