Tájékoztató

Kedves RIDENS-es diákok!

Tisztelt Szülők!

A Kormány 1102/2020. (III. 14.) Korm. határozata a koronavírus miatt a köznevelési és szakképzési intézményekben új munkarend bevezetéséről

a) 2020. március 16. napjától az iskolákban a nevelés-oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre;

b) a digitális munkarend olyan módon kerül meghatározásra, hogy annak keretében

ba) a tananyag kijelölése, a tanulási folyamat ellenőrzése és támogatása a pedagógusok és a tanulók online vagy más, személyes találkozást nem igénylő kapcsolatában történik,

bb) a tananyag tantermen kívüli, digitális munkarend keretében történő átadása alkalmas legyen a tanuló tanulmányi követelményeinek teljesítésére;

Az ehhez szükséges feltételek megteremtéséhez, az új rendre való átálláshoz egy kis időre van szükség, amint kidolgozzuk helyileg az iskolánkban alkalmazható formákat, mindenkit tájékoztatni fogunk. Ezzel kapcsolatban mindenkitől egy kis türelmet kérünk!

Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy nem tanítási szünet lesz, hanem új munkarend! A tanév eredményes zárásához szükséges, hogy valamennyien komolyan vegyük ezt az oktatási formát, folytassuk a tanítás-tanulást és együttműködjünk!

Figyeljétek a honlapunkat, facebook oldalunkat és a KRÉTA rendszert, hiszen minden új információról természetesen azonnal tájékoztatunk benneteket!

A kollégium március 15-én vasárnap 14 órától 19 óráig nyitva lesz, a kollégista tanulók akkor jöhetnek be a holmijukért.

A tanteremben hagyott tankönyvekért, eszközökért a későbbiekben az osztályfőnökkel egyeztetve jöhetnek be!

Vigyázzatok magatokra, rendszeresen és alaposan mossatok kezet!

A további sikeres együttműködés reményében szép hétvégét kíván mindenkinek!

Az iskola vezetősége

Nyíregyháza, 2020. március 14.