Versmondó verseny

A Fehérbot Sportegyesület a költészet napján szavalóversenyt szervezett, ahol iskolánkból tizenkét lelkes versszerető diák mérette meg magát.

A Váci Mihály Kulturális Központban nagy izgalommal adták elő zömében a Szabó Lőrinc költészetének remekeit, de volt aki Petőfi Sándor, Arany János és Váci Mihály által szerzett kedvenc verseit adta elő.

Nagyon szép sikereket értek el, a zsűri külön díjjal jutalmazta Szabados Fanni hatásos előadását. Gyermek kategóriában első helyezés ért el Nyirkos Erzsébet, és harmadik helyezettek lettek Király Katalin és Zsoldos Éva. Ugyancsak első díjat ért el felnőtt kategóriában Tóth Bianka, második helyezett lett Gilvácsi Edina Mária, és harmadik helyezést ért el Böjtös Rebeka remek szavalatukkal. Lehel Miklós a közönség díjával büszkélkedhet, verselésének jutalmául.

vers2017-04.jpg