XV. Fogyatékkal Élõk Mûvészeti Fesztiválja

Igazán szép, májusi idõjárásban töltött el, egy élményekben gazdag, hangulatos délutánt iskolánk tizenhat tanulója a tizenötödször megrendezett Fogyatékkal Élõk Mûvészeti Fesztiválján. Nagyon sok régi ismerõs és barát örült meg újra egymásnak a rendezvényen való találkozás kapcsán, és élvezték egymás mûsorát, fellépését.

A RIDENS-es tanulókból a Dr. Venter Györgyné, Magdika néni kezei alatt fejlõdõ Harmónia Zenei Tehetséggondozó Mûhely kis zenészei mutatták meg, hogyan fejlõdtek az elmúlt évek alatt.

Elsõként, Horváth Erika mutatta be zongora tudását, most elõször ilyen népes közönség elõtt. Sikeresen vette az akadályt, a zsûri is pozitívan  értékelte bemutatkozását. Tóth Bianka nagy álma valósult meg, hogy Halász Judit: „Mit tehetnék érted” címû dalát elõadhatta, amit nagy tapssal jutalmazott a hálás közönség. A zsûri nevében Gebri József fõiskolai tanár által kivitelezett, szép hangzású produkciónak értékelte fellépését és további éneklésre buzdította. Horváth Krisztiánmár gyakorlott zongoristaként adta elõ Krieger: „Menüett” c. darabját, mellyel nagy sikert aratott. A zsûri is elismerõen értékelte. A furulyázó növendékek Pavlovics Rebeka, Oláh Bence, Bacsó Beáta, Horváth Erika már egy nehezebb mû bemutatását vállalták fel, amikor Purcel: „Air” dallamát szólaltatták meg. Szépen szóló játékuk,  a csengõ, trillázó furulyaszó örömmel,  szépséggel, vidámsággal töltötte be a hallgatóság és a zsûri lelkét. A volt RIDENS-es diák, Tolnai Tamás két ismert, romantikus dallama melyet zongorán adott elõ a FIFOT Egyesületét is bemutatva, szinte könnyekig hatotta meg a közönséget. Az elsõ dal a „Time to say goodbye”, sokak kedvence volt és lett, míg a második játékában, a Titanic címû film fõcím dalában pedig Pavlovics Rebeka és Horváth Erika furulyával is bekapcsolódva varázsolta el a zsûrit és a jelenlévõket.

Mindenki jó érzéssel hallgatta végig a sokféle, lelkes produkciót, a zsûri jobbító észrevételeit.

Karácsonyi Csabáné

fesztival2017.jpg